- به اطلاع كليه دانشجويان مشغول به تحصيل و يا دارای پذيرش براي ادامه تحصيل در خارج از كشور مي رساند جهت استفاده از هرگونه تسهيلات ارزي و غیرارزی موظفند در اين سايت ثبت نام و شماره پرونده خود را جهت پيگيريهاي بعدي به همراه نام كاربري و رمز عبور نزد خويش حفظ نمايند. تشکیل پرونده صرفا جهت استفاده از تسهیلات ارزی و غیرارزی است.
- متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور با هزينه شخصي در دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی مي‌توانند با احراز شرايط مورد نياز از تسهيلات ارزي برخوردار شوند. برای مشاهده دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اینجا کلیک نمایید.
- متقاضیان دقت نمایند بایستی در هر ترم، نسبت به اخذگواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مربوطه و اخذ تاییدیه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل اقدام نمایند و تصویر گواهی اشتغال تایید شده و دارای کد رهگیری را از طریق سامانه تاک(سامانه تایید اسناد کنسولی) به آدرس http://tak.mfa.ir گزینه بررسی صحت مدرک، دریافت نمایند و اینجا بارگذاری کنند، در غیر اینصورت امکان ارائه خدمات میسر نخواهد بود . برای مشاهده فیلم آموزشی مربوط به سامانه تاک اینجا کلیک نمایید
- کلیه فرایندها و خدمات به صورت غیرحضوری انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد. تمام مراحل انجام کار در داخل سامانه اطلاع رسانی می گردد، لذا از مراجعه حضوری خوداری گردد.
- متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور با هزينه شخصي در مقاطع تحصيلي كارشناسي و پایین تر، دانشگاههایی که مورد تایید وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی نیستند و متقاضيانی که در مرحله پادفکت و کالج هستند، متقاضیان پسری که معافیت تحصیلی ندارند، متقاضیانی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ندارند، متقاضیانی که مقیم ایران نیستند در حال حاضر نمي‌توانند از تسهيلات ارزي برخوردار شوند، فقط به دانشجویان مقطع کارشناسی که قبل از 31 اردیبهشت ماه 1397 در خارج از کشور در دانشگاه مقصد ثبت نام نموده و شروع به تحصیل نموده اند، ارز تعلق می گیرد.
- برای مشاهده راهنمای ثبت نام در سامانه تسهیلات ارزی و غیرارزی اینجا را کلیک نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.
بدینوسیله اعلام میدارم که تشکیل پرونده تسهیلاتی دانشجویی هیچ گونه تعهدی برای وزارت متبوع و مرکز خدمات آموزشی مبنی بر پذیرش و امتحان علوم پایه و ارزشیابی مدارک تحصیلی اینجانب نخواهد داشت و تشکیل پرونده صرفا جهت استفاده از تسهیلات ارزی و غیر ارزی و امتحانات علوم پایه‌ای و ارزشیابی مدارک طبق ضوابط و مقررات وزارت متبوع انجام گیرد و اینجانب حق هر گونه اعتراض در این زمینه را از خود سلب می نمایم ضمنا متعهد میگردم که پس از تایید مدارک ارسالی از طریق شبکه اصل مدارک که به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل اینجانب رسیده را در موعد مقرر تحویل نمایم.
متقاضی محترم، دقت نمایید بارگذاری مستندات نامرتبط و خلاف شئونات، پیگرد قانونی دارد.